PŘEDNÁŠKY

Nina Špitálníková

Málokomu se podaří pobývat v KLDR, aniž by vedle sebe měl všudypřítomného průvodce a byl neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. Jako jedna z mála se zúčastnila studijních pobytů na Kim Il-songově univerzitě za vlády obou posledních vládců - Kim Čong-ila a Kim Čong-una.

Přednáška 1. - 60min + debata

Přednáška se zaměřuje na život studentky v nejuzavřejnější zemi světa a na historický vývoj a propagandu KLDR skrze rozbor severokorejských památníků.

Přednáška 2. - 60min + debata

Přednáška se zaměřuje na život studentky v nejuzavřejnější zemi světa a na běžný život v Pchjongjangu(nákupy, restaruace, volný čas).


Na studiích v KLDR - Mezi dvěma Kimy / Lidové noviny 2017

ANOTACE KNIHY:

Málokomu se podaří pobývat v Severní Koreji, aniž by vedle sebe měl všudypřítomného průvodce a byl pod neustálým dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo hned dvakrát. Na základě osobní zkušenosti přináší autorka vhled do způsobu severokorejského života.

Jako jedna z mála na světě se zúčastnila studijních pobytů na Kim Il-sŏngově univerzitě za vlády obou posledních vůdců Kim Čŏng-ila a Kim Čŏng-ŭna. Co obnášelo studium v jednom z nejtužších diktátorských režimů na světě? Jak vypadá bezprostřední severokorejská realita? Jak se režim změnil během pár měsíců po převzetí moci Kim Čŏng-ŭnem? Nina Špitálníková se v textu snaží nalézt odpovědi na tyto i mnohé další související otázky.

Kniha je dostupná v knihkupectvích či na -> https://www.nln.cz/knihy/mezi-dvema-kimy-na-studiich-v-kldr/